Detox Paketi

Stok durumu: Kritik Stok
Fiyat: 99,00 ₺ 99.00
quantity Adet
İstek listesine ekle

Açıklama

Detox Paketi

Havalar soğudu, kendinize daha iyi bakmanız ve mevsimin etkilerini sağlıklı geçirmeniz için doğanın yaz aylarında sunduğu doğal ve sağlıklı ürünleri biraraya getrerek sizlere Detox Ürün Paketini hazırladık. 

Detox Paketi içeriği; 

500 gr Üryani Eriği Pestili

100 gr Kuru Kuşburnu 

100 gr. Kurutulmuş Papatya 

100 gr. Kurutulmuş Isırgan 

100 gr. Kurutulmuş Adaçayı 

1000 gr. Elma Sirkesi 

 

Üryani Eriği Pestili: Her yerde yetişmemesi  nedeniyle ender bulunan  ÜRYANİ ERİĞİ özellikle  sindirim sistemini düzenleyerek kabızlığa çözüm olması ,ayrıca fazla şeker içermemesi nedeniyle diyabet ve obezite  düşmanı olması ile haklı bir üne sahiptir. Bu şifalı meyvenin pestilini dilerseniz yiyerek, dilerseniz sulandırıp ezerek kullanabilirsiniz

Kuru Kuşburnu: C vitamini deposu olan kuşburnu, hem marmelatı, hem çayı, hem sosları ile hem lezzetli hem faydalıdır. Doğal bir antioksidandır.

Kuşburnu farklı şekillerde kullanılabilir ancak en çok tüketilen tarzı çay şeklindedir. İyi bir kuşburnu çayı hazırlamak için yarın litre kaynamış su içine 2 yemek kaşığı kurutulmuş ve ezilmiş kuşburnu atmanız yeterli olacaktır. Ateşin üzerinden alıp 10 dakika beklettikten sonra içebilirsiniz. Farklı tatlar elde etmek için 1 çay kaşığı kuru nane ya da ebegümeci ekleyebilirsiniz. 

Kurutulmuş Papatya: Daday'ın yeşil yaylalarından toplanan papatyalar, serilerek kurutuldu. Uyku bozukluklarının, romatizmal hastalıkların tedavisinde yardımcı olduğu gibi, stresi de azaltan papatyadan, 4-5 tane ile çay demleyebilirsiniz.

Kurutulmuş papatya yapraklarının kaynatılmasıyla elde edilen papatya suyu cilt bakımı için en etkili çözümlerden biri. Papatyanın ortasında bulunan ve aktif bileşenlerinin çoğunun yer aldığı sarı bölge cildin yumuşamasını, akne ve sivilcelerin görünümlerin azalmasını sağlıyor. Papatya çiçeklerini kaynatıp suyunu süzerek, soğumasını bekledikten sonra yüz yıkama suyu olarak kullanabilirsiniz.

Kurutulmuş Isırgan: Ballıdağ'ın eteklerinden toplanan ve yüksek miktarda demir içeren ısırganlar, doğal kurutma yöntemleriyle kurutma tezgahlarına serilerek kurutulduktan sonra, dilerseniz çayını yapmak, dilerseniz yemeklerinizi lezzetlendirmek için hazırlandı.

Faydaları arasında sindirim sistemine iyi gelmek, bağışıklık sistemini güçlendirmek, karaciğeri ve böbrekleri temizlemek gibi etkileri olan ısırgan, kaynamış suya atılıp en az 10 dakika demlendikten sonra içilebilir. Ayrıca ısırgan otu, sos yapımı ve çorba olarak da faydalı ve lezzetlidir.

Kurutulmuş Adaçayı: Florası ve faunası çok zengin Ballıdağ'ın bir başka sunduğu armağan olan adaçayı, doğal kurutma yöntemleri ile serilerek kurutulmaktadır. Adaçayı ile et yemeklerine çok yakışan soslar yapabilir veya çayını içebilirsiniz. Sakinleştirici ve hafızayı güçlendirici etkisi olan adaçayı, kaynamış suda 5-10 dakika bekletildikten sonra içilebilir. 2 çay kaşığı adaçayı günlük K vitamini ihtiyacının %30’unu karşılamaya yeter. K vitamini kanın normal olarak pıhtılaşabilmesi, kemiklerin güçlü kalabilmesi, hastalıklardan daha yüksek düzeyde korunma ve yaraların iyileşmesi için gereklidir. 

Adaçayı sosu tarifi: ince ince doğranmış veya blenderda çekilmiş adaçayları, bal, toz zencefil ve limon ile karıştırılarak hazırlanabilir.  

Elma Sirkesi: Elma, meyveler arasında en sağlıklı olanlarından biridir. İçerdiği vitaminler ve potasyum, magnezyum ve Kalsiyum gibi mineraller sayesinde, hastalıklara karşı daha dirençli olmamızı sağlar. Elmanın bu özelliklerini bütünüyle içeren elma sirkesi ise güçlü bir detokstur, ayrıca hastalıkları iyileştirmeye de yardımcı olur.
Elma sirkesi; metabolizmanın sağlıklı işlemesine ve vücudun asit alkali dengesinin korunmasına yardımcı olur. Ayrıca kalsiyumun vücutta daha verimli kullanılmasını sağlar. Kemiklerin yeniden gerekli kalsiyumu almasını desteklerken, diğer yandan da eklemlerdeki kalsiyum birikimini engeller. Yapılan son araştırmalara göre elma sirkesi; sodyumun vücudunuz üzerindeki etkisini azaltıp, yüksek tansiyonun oluşmasına da engel oluyor. Kolesterol elma sirkesi sayesinde sağlıklı bir şekilde düşürülmesini sağlar. Çünkü elma sirkesinin içerdiği asitler ve enzimler kanı sulandırarak daha ince akmasını sağlar. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermede yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca cilt,saç bakımlarında en doğal bakım ürünü olur. Lezzeti ve doğal hazırlanmış olması elma sirkesinin çok tüketilmesi için en iyi nedenlerden birisidir.

Ürün yorumları (0)

Yukarı
Mağaza görüntüleme modundadır
Sitenin tam sürümünü görüntüle
E-Ticaret Sitesi