Doğal Çam Pekmezi 450 gr.

Stok durumu: Stokta Var
Fiyat: 37,00 ₺ 37.00
quantity Adet
İstek listesine ekle

Açıklama

Doğal Çam Pekmezi

Oksijen deposu Ballıdağ'ın çam ve köknar ormanlarından toplanan çam yapraklarından  geleneksel yöntemlerle  en doğal haliyle hiçbir katkı maddesi olmaksızın kaynatılarak yapılan Doğal Çam Reçeli, bronşit, astım gibi göğüs hastalıklara iyi gelmektedir. Sabah ve akşamları birer tatlı kaşığı tüketimi, zindelik ve direnç sağlar. Özel bir üründür.

 

Çam Pekmezi neden özeldir? Size Ballıdağı anlatmamız gerekir.

Ballıdağ:Bir orman düşleyin.  Kaynak sularının, derelerin şırıl şırıl aktığı, binbir canlının kaygısızca barındığı, bir tualde yakalamaya çalıştığınız renk cümbüşü ve ahengi. Burası BALLIDAĞ'dır. Ama düşlerinizi genişletin lütfen.
35-40 metreleri bulan sarı çamlar, kara çamlar, köknar, ladin, meşelerden oluşmuş dev bir ormanla kaplı 1780 m. Yüksekliğe ulaşan sağlık pınarı muhteşem dağ.Düşlerinize sınır getirmeyin,devam edin...

 SAĞLIK!Evet evet yanlış yanlış duymadınız SAĞLIK dedik. Biraz anlatalım size Ballıdağı. Orada gökyüzü berrak,  mavi. Beyaz bulutlar dans ederken ,akşamları milyonlarca yıldız göz kırparak seyreder Ballıdağ'ı. Gece gündüz gökyüzü serin çam kokusunu, oksijenini içine çeker. Onun içindir gökyüzünün sevinci. Bu nefesi alır üfler Daday'ın üstüne , sağlık verir, neşe verir, ömrü tazeler, uzatır.


On yıllar önce Ballıdağ Göğüs Hastalıkları Hastanesi bu nedenle Ballıdağ'ın tam kalbine yerleşmiştir. İsviçreli uzmanların 1954 yılında yaptıkları uzun araştırmalar sonucu Göğüs Hastalıkları Hastanesi için "OKSİJEN DEPOSU" olarak belirlenen bölgedir Ballıdağ. Hayat kaynağımız olan oksijen bol ve her an taptazedir, faydalıdır Ballıdağda. Bir çadır gibi sarar etrafını. O nedenledir Ballıdağ ve Daday'a oksijen çadırı denmesi. Kanı temizler, ömre ömür katar bu çadır. Burada binlerce hasta hayata dönmüştür. Bir çoğu da buraları asla terk etmemiştir. Yerleşivermiştir Ballıdağ eteklerine.
Sadece bu kadar da değildir Ballıdağ ama biz bu kadarını anlatalım, gerisini siz keşfedin.

Benzer ürünler

Ürün yorumları (0)

Yukarı
Mağaza görüntüleme modundadır
Sitenin tam sürümünü görüntüle
E-Ticaret Sitesi