Hakkımızda

Doğal ve lezzetli besinler; sağlığımıza sağlık, keyfimize keyif katar

 

Kastamonu, toprak yapısı, bitki örtüsü, bol oksijenli havası ile beslenme piramidinin her kademesinde doğal, doğal olması nedeniyle de sağlıklı ürünler sunar her daim. Bizlere ise; doğanın nimetlerini tanımak, onları en doğal halleriyle işlemek, değişik lezzetler yaratarak sofralarımıza getirmek kalır. Ormanlarımızdan ellerimizle topladığımız ahlatlar, en kıymetli pekmezlere dönüşür. Kirenler (kızılcıklar), kuşburnular, dağ çilekleri, alıçlar özenli ve günler süren emeklerle marmelatlar, pekmezler, reçeller, sirkeler, turşular olur; böylece vitaminlerini, minerallerini ve iyileştirici özelliklerini koruyarak bizlere sunar.

 

Zengin dağ bitkileri ile beslenen hayvanlardan doğal sütler gelir, o sütlerden yapılan tereyağları, yoğurtlar, caba dibi, lor peynirleri, ayranlar, kekik kokulu etler, kuzu etleri, dana etleri, pastırma, sucuk, tavuk, ibi (hindi) olarak yemeklerimizin baş tacı olur. Serbest dolaşan köy tavukları, ibiler (hindiler), kazlar eşsiz lezzeti, doğallığı ve mis gibi kokusu ile sofralarımızın vazgeçilmezi, en taze tavuk yumurtaları temel besinimiz olur. Çam, köknar, meşelerin diplerinde bitiveren mantarlar turşu olur, börek olur, köz üstünde kebap olur.

 

Mis gibi yoğurtlar, taptaze sebzeler, tarak dalları, fesleğenlerle yaptığımız köy tarhanası, kızılcıklarla yaptığımız kızılcık tarhanaları bizi hem doyurur, hem de hastalıklardan korur. Lezzeti ve doğallığı ile sağlığımıza sağlık, keyfimize keyif katar. Hele de ünlü sarımsakla buluşursa, yanında da bahçeden toplanmış çeşit çeşit sebzelerle yapılmış çeşit çeşit turşular ile leziz bir şölene dönüşür yemeklerimiz.

 

Hiç olmazsa olmazlarımız ise siyez bulguru ile üryani eriği... Onbinlerce yıldan soframıza ulaşan mirasımız, en değerli besin varlığımız; Kabılca buğdayından yaptığımız Siyez bulgurumuz ve onunla yarattığımız çeşit çeşit lezzetler... Yanında sadece bölgemizde yetişen üryani eriği, hoşafı veya eğşisi (ekşi) ile hem sindirim sistemi rahatsızlarını çözer, hem de bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağışıklık sistemi deyince, balları da unutmamak gerekir. Hem bölgemizin çam balları, hem de memleketimizin çeşitli yörelerinin en iyi ballarını şifa olması için sunuyoruz.

 

Çoktan unuttuğumuz doğal beslenmenin güvenini yeniden yaşamanız için en doğal ürünleri, katkısız, geleneksel yöntemlerle üretilmiş olarak yöresinden sizlere sunuyoruz. Dilerseniz mevsiminde bizimle bu keyifli süreçlere katılmaya sizleri de davet ediyoruz… Şimdiden afiyet olsun!

Yukarı
Mağaza görüntüleme modundadır
Sitenin tam sürümünü görüntüle
E-Ticaret Sitesi